♦Moi dix Mois♦

22. července 2008 v 14:10 | Jo! |  ☆Moi dix Mois
Původ
Japonsko
Žánr
Visual Kei
Gothic rock
Gothic metal
Roky působení
2002 - součastnost
Labels
Midi:Nette
Gan-Shin
Trisol

Moi dix Mois je japonský hudební projekt založený frontmanem Malice Mizer - Manou. Jako část Visual Kei hnutí je to označené díky Manově výběru umělců a ukazuje kombinaci klasických prvků gothic rocku a gothic metalu.
Kromě hraní na kytaru Mana komponuje všechnu hudbu, texty, sestavení, produkce a navrhuje kostýmy a splňuje úlohu celkového direktora a umělce. Oproti Manovým předchozím kapelám, Moi dix Mois je výslovně Manův solo projekt - zatímco členvé během působení přistupují a nahrávají hudbu, Mana zásadně určuje umělecký směr kapely podle sebe. Všechna hudba této kapely je vydána pod Manovou nezávislou nahrávací značkou Midi:Nette.
Od deputu singlu Dialogue Symphonie, Moi dix Mois vydali čtyři singly, tři plná alba a jedno mini-album.
Historie
19. března 2002, přibližně tři měsíce po tom, co Malice Mizer oznámili svou nejasnou přestávku, Mana oznámil vytvoření svého solo projektu, Moi dix Mois. Jejich první single Dialogue Symphonie byl vydán 19. října téhož roku.
V březnu 2005 měli Moi dix Mois první koncert mimo Japonsko - v Mnichově, Německu a Paříži jako část jejich Invite to Immorality Tour. Po jejich finálním vystoupení v Tokyu, 24. dubna 2005, zěpěvák Juka opustil kapelu.
Nový stupeň kapely začal prvního března 2006, kdy vydali album Beyond the Gate. Tohle zahrnovalo nového zpěváka jménem Seth. Než bylo album vydáno, Mana poukazoval na to, že zvuk bude znamenat obnovený směr kapely, pravděpodobně více směřující do elektronické hudby. Po vydání Beyond the Gate, byla odhalena Sethova identita jako nového zpěváka, a také bylo oznámeno že Kazuno (basa) a Tohru (bicí) opouštějí kapelu.
V červnu 2006 se Moi dix Mois účastnili festivalu Wave-Gotk-Treffen v Leipzigu v Německu. Poté se vrátili opět do Japonska.
Předpokládaná tour ve Spojených Státech byla naplánována na červen 2006, ale byla zrušena kvůli "rozdílnostem v politce" jak kapela citovala s organizátorem tour. Nicméně, Mana se prvního srpna 2006 v U.S. objevil na Anime Expo v Anaheim v CA, kde oznámil že Moi dix Mois plánují turné i v Americe, nicméně tato tour se neuskutečnila v roce 2006 jak oznámil.
28. března 2007 Moi dix Mois vydali své čtvrté album Dixanadu - první album s novými členy.
Název
Jméno kapely, doslovně přeloženo z Francouzštiny jako "já deset měsíců" má pro Manu speciální význam. "Moi" znamená jeho debut jako solového umělce, "Dix" znamená číslo deset, a zatímco jednička symbolizuje začátek něčeho, nula znamená něco jako "věčnost". "Dix mois" znamneá "deset měsíců", průměrný čas kdy dítě roste v matčině lůně než se narodí (Japonci tradičně počítají těhotenství v lunárních měsících).
Diskografie
Alba
- Dix Infernal (19. březen 2003)
- Nocturnal Opera (20. srpen 2004)
- Beyond the Gate (1. březen 2006)
- Dixanadu (28. březen 2007)
Singly
- Dialogue Symphonie (19. listopad 2002)
- Shadows Temple (31. květen 2004)
- Pageant (6. říjen 2004)
- Lamentful Miss (4. říjen 2006)
DVD
- Dix Infernal - Scars of Sabbath (16. prosinec 2003)
- Invite to Immorality - Moi dix Mois Europe Live Tour 2005 (27. srpen 2005)
- Dixanadu - Fated "raison d´etre" Europe Tour 2007 (30. leden 2008)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama